Styrelse

Ifrån årsskiftet 2016/2017 är Gislaved Näringsliv AB ett helägt kommunalt bolag i koncernen Gislaved Kommunhus AB.

 


Styrelsen

Styrelsen har det yttersta ansvaret för bolagets organisation och förvaltning.  Bolagets styrelse består till 50% av representanter från näringslivet.

Ledamöter


Morgan Ryhman, Ordförande
Pagoris AB
morgan.ryhman@pagoris.se

 

Niclas Palmgren (M), Vice Ordförande
Gislaveds kommun
niclas.palmgren@gislaved.se

 

Carina Johansson (C)
Gislaveds kommun
carina.johansson@pol.gislaved.se


Tommy Stensson  (S)
Gislaveds kommun
tommy.stensson@pol.gislaved.se

 

Kjell Eberståhl
kjell.eberstal@live.se


Berith Ollhage
Gislaved Handel
berith.ollhage@telia.com
 

Suppleanter


Anton Sjödell (M)
Gislaveds kommun
anton.sjodell@pol.gislaved.se

 

Gunnel Augustsson (S)
Gislaveds kommun
gunnel.augustsson@pol.gislaved.se

 

Björn Olsson (L)
Gislaveds kommun

 

Jakob Axelsson
Vestbo Transport
jacob@vastbotransport.se

 

Jaana Fransson
EPAB/ OnePartnerGroup

jaana.fransson@onepartnergroup.se


Johan Alexandersson
Solbacken Omsorg
johan.alexandersson@solbackenomsorg.se
 

FÖRETAG I FOKUS
Stora Segerstad Naturbrukscentrum

KONTAKTA OSS
  • Gislaved näringsliv AB
  • Arenum
  • Stortorget 2
  • 332 30 Gislaved
  • Telefon 0371-806 00
  • E-post info@gna.se
  • E-post (Faktura) invoice@gna.se